Galerie SCHOKOLO se zaměřuje na prezentaci designu v kontextu dalších výtvarných i společenských oblastí, včetně jeho přesahu do každodenního života. Společnými silami ji provozuje vyšší odborná škola vizuální komunikace SCHOLASTIKA a kreativní skupina OKOLO (Matěj Činčera, Jan Kloss a Adam Štěch), která v tomto prostoru působí již od roku 2013.
Do roku 2018 byla galerie (dříve OKOLO) provozována pouze formou občasné „nadšenecké“ aktivity, neboť její prostory byly primárně využívány jako pracovní studio. Veškeré výstavy tak byly přístupné pouze během vernisáží nebo dle předchozí dohody. Nyní však, na základě dlouhodobého zájmu ze strany návštěvníků, prostor funguje výhradně jako veřejně přístupná galerie s pravidelnou otevírací dobou a dlouhodobým plánem výstav a doprovodných akcí. 
Cílem galerie je utvářet pravidelný kulturní program v oblasti designu a budovat místní komunitu kolem této disciplíny. Širším záměrem projektu je pak přispívat k vytváření povědomí o českém designu u domácího i zahraničního publika. Vzrůstající množství komerčních showroomů v Praze svědčí o zájmu o design v odborném i laickém prostředí. Zároveň však vypovídá i o šířícím se uvědomělém přístupu k nakupování, vlastnění věcí i zájmu o jejich původ. Galerie SCHOKOLO v tomto směru reprezentuje dlouhodobě chybějící nezávislou a neziskovou platformu, která se koncepčně zabývá kritickou prezentací designu, utváří určitou teoretickou a historiografickou základnu a tuto disciplínu kontinuálně sleduje.
SCHOKOLO — Bořivojova 77, 130 00  Praha 3

Otevírací doba:
PÁ   13:00 – 19:00
SO   11:00 – 18:00

nebo po telefonické domluvě

Matěj Činčera (OKOLO): +420 605 275 024
Adam Štěch (OKOLO): +420 723 746 248
Děkujeme za dlouhodobou spolupráci: Studio Činčera, Signpek, S Paper, Darina Zavadilová
Galerii podporuje: Státní font kultury ČR a Městská část Praha 3
Back to Top